Satranç Oyunu

Satranç Oyunu

Türkçe satranç oyunu indir,Satranç oynamayı sevenlerden ve tek o kadar kendisine dişli rakip arayanlardanım. Fırsat ve rakip buldukça satranç oynayın.

Puanlama Detayları

  • Ortalama Puan0.0

Türkçe satranç oyunu indir,Satranç oynamayı sevenlerden ve tek o kadar kendisine dişli rakip arayanlardanım. Fırsat ve rakip buldukça saatlerce zaman geçirebilirim.

Bir incelemeye göre satrancın tek Türk oyunu bulunduğu ispatlandı. Fakat bizim oynadığımız sürümünden bir miktar değişikliklerle.

hakanchess 270x300 - Satranç Oyunu
satranç oyunu indir

Peki Türkçe tek satranç oyunu olan Hakan Satranç kendimize neler vaat ediyor. Öncelikle isminden de anlayacağınız emeliyle tek Türk oyunu. Mustafa Hakan Behram doğrulusunda tasarlanmış bu minyatür satranç oyunu tek .exe sayesinde bilgisayarımıza kurulabiliyor.

Yaklaşık 10 MB.’lık tek dosya olan satrancı kurduktan ardından oyun karşımıza oynamaya hazır tek durumda çıkıyor.

Oyunu büyüttüğünüzde demek isterdim fakat tahminen 300×600 tek pencerenin içerisinde geliyor. Aslında oyunun ilk falsosu diyebiliriz. Hadi biz ufak tek tahtada oynarız diyenler için defa külfet olmasa da büyümesini isterdik.

Arayüz olarak ise 3 gelenek arkaplan tercihi var oyunun. En nihai 2014 seneninde yenilenen tek oyun için sebep bu kadar komplike arka tasarılar hazırlanmış anlamış değilim. Oyuna başladığınız vakit anlayacağınız başka tek noksanlık ise komutların tıkla seç değil de sürükle ve bırak şeklinde yapması.

Satranç oyunu indir ücretsiz olarak windows 10 desteklemektedir. Oyun programtr tarafından denenmiştir. Kendi sunucularımıza yüklenmiştir.

Piyonunuzun nereden yaklaştığını bilmek iyi bişi ama bu oyun tahtasını epey karıştırıyor. Sesler ile ilgili ise alttan müzik dinleyebileceğiniz düzeyde piyon sesleri var. Menülerde oyun zorluğuyla alakalı iki tercih var, şunlar zor ve basit. Bu iki tercih dışında tek oyun zorluğu yok. Ayrıca internet üzerinden kendi sitelerimizde ekleme yapacağımız bulabilirsiniz.

Ayrıca geri alma ya da kaydetme, yeni oyun açma gibi özelliklere kısa yol tuşları atanarak kendimize basitlik sağlanmış. Taşların görselliği değiştirilebiliyor.

 

Aynı şeklinde başlangıçta olmayan çizelge tertip opsiyonu içinde yer alıyor. Müzik opsiyonuyla 8 bit oyunları çağrıştıran dijital tek müzik var. Dilenirse açılabiliyor.

 

 
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *