internetsiz Okey indir

internetsiz Okey indir

internetsiz Okey indir, Ücretsiz Türk milletinin çoğunun oynayabildiği popüler ücretsiz masa oyunu bilgisayarınızda çevrim dışı oyna

Puanlama Detayları

Kfindirme teması, wordpress blog sistemi üzerinde hazırlanmış bir indirme temasıdır.

  • Ortalama Puan5.0

 , Ücretsiz Türk milletinin çoğunun oynayabildiği popüler ücretsiz masa oyunu bilgisayarınızda çevrim dışı oyna

internetsiz oyunu bilgisayarınızda her hangi bir internet bağlantısı şartı koşmadan eğlenceli masa oyunu artık ücretsiz olarak indirilmeye hazır. Kahvelerde arkadaşlarınıza masa oyunu olarak oynadığımız OKEY artık evinizde çevrim dışı olarak oynaya bilirsiniz.

Okey oyunun en çok tercih edilen 2 türü vardır. 

 

1. Klasik okey oyunu nasıl oynanır

Okey, dört kişilik tek masa oyunudur. Başlarken herkese 14, oyuna ilk başlayacak oyuncuya 15 taş dağıtılır. Oyuncular dağıtılan taşları önlerindeki “ıstaka”ya dizerler.

Kalan taşlar kapalı olarak meydana konulur. Bir taş yere açılır, bunun tek üstü “okey”dir ve tüm taşların adına kullanmak mümkün. Oyun, ilk oyuncunun elinden işine yaramayan tek taşı yanındaki oyuncuya atmasıyla oyun başlar. Okey’de emel, aynısı renkli taşları sıraya dizmek ardından da aynısı sayılı taşların değişik renklerinden küme yapmaktır. En az 3 gelenek taş tek küme oluşturur. Sırası gelen futbolcu şayet tek evvelki oyuncunun attığı taş işine yarıyorsa onu alır, ters durumda ortadan tek taş çeker. Bunun sonrasında da elindeki fazlalık taşı yeniden yanındakine atar. Okey’de elindeki 14 taşı ilk sıraya dizen futbolcu oyunu kazanmış gerçekleşir. Elindeki 15 taşı, yere açılmış taşın üzerine koyarak oyunu tamamlar. Okey 6,12, 20 başlangıc puanları ile başlar.


2. 101 Okey Oyunu indir Nasıl oynanır

Okey 101 dört oyuncu ile çok sayıda turda oynanır.

Bu oyunda emel olası mümkün oldukça az puanla oyunu bitirmektir. Tüm turlar nihayetinde minimum puana bulunduran kullanıcı oyunun galibidir. Puanlar elde kalan taşların üzerindeki rakamlar ile belirlenir (örnek: tek kırmızı 3 = üç puan, tek kara 11 = 11 puan). Oyun desteden çekecek taş kalmayınca bitebileceği gibi oyunculardan birinin elini bitirmesi ile de bitebilir. Oyun belirlenmiş sayıda turlardan meydana gelir (örnek: 3, 5, 7, 9 ya da 11 tur). Her tur oyunculardan birinin elini bitirmesine kadar sürer.

Yukarıda okey oyunun 2 örnek kuralları ve oynanış şeklini açıklayan yazıları sizlerle paylaştık.

Oyuna başlama hatıranda karışık gelen taşlarınızı soldaki menü üstünden sırala komutuna basarak basitçe hizaya getirebilir ve böylelikle vakit kazanabilirsiniz. Siyah, yeşil, mavi ve kırmızı renk taşlardan meydana gelen setler ile yapmanız lüzumlenen elinizdeki bütün taşları oyun kaideleri kapsamında tek araya getirmek ve elinizi açarak puan kazanmaktır. 106 gelenek taş tespit edilen oyunda taşlarınızı ”ıstaka” üzerine diziyorsunuz. Sıra size geldiği zaman rakip oyuncunun attığı taşı almayarak ortadan taş çekebilirsiniz. Sıranın sizden gitmesi için elinizdeki fazlalık taşı yere atmalısınız.

Masaüstü bilgisayar ve laptoplarınız ile Okey oynamak istediğinizde sizler için hazırlanan ve sunan internetsiz okey oyunu Okey+oyununu hemen ücretsiz olarak indirerek dilediğiniz zaman Okey oynayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *