Age of Empires 3

Age of Empires 3

Age of Empires 3 indir ücretsiz yeniden sizlerin karşısına epey güzel ve taktik isteyen bir oyunda kendi stratejilerini oluşturarak ilerlemeye çalışın

Age of Empires 3 indir ücretsiz yeniden sizlerin karşısına epey güzel ve taktik isteyen bir oyunda kendi stratejilerini oluşturarak ilerlemeye çalışın

Age of Empires III (diğer tek ismiyle AOE III) Microsoft çatısı altında bulunan Ensemble Stüdyoları doğrulusunda geliştirilen ve Microsoft oyun stüdyoları doğrulusunda yayınlanmış olan, taktik ve muhabere oyunudur. 18 Ekim 2005’te Kuzey Amerika’da çıkış yapmış oyun ve 4 Kasım 2005 tarihinde ise Avrupa ülkelerinde çıkış yaptı.

age of empires 3 indir 1 300x178 - Age of Empires 3
age of empires 3 indir

Age of Empires Serisi’ndeki üçüncü ve serinin nihai oyunudur. Age of Empires II: The Age of Kings’in devamı olduğunu söyleyebiliriz. Oyunda Amerika’nın keşfinin sonrasında, Avrupalıların Amerika’da 16. yy ile 19. yy tarihlerinde kolonileşme faaliyetini ele alabilmektedir.

Oyunda tahminen olarak 8 uygarlık bulunmaktadır. Age of Empires 3, anlık taktik ve rol yapma oyunu türlerini birleştiren “Home City” özelliğiyle seriye birbirinden değişik yenilikler katmıştır. Age of Empires versiyonu için toplam iki adet eklenti paketi yapıldı.

Bunlardan ilki 17 Ekim 2006’da yayınlanan Age of Empires III: The War Chiefs’tir Bu eklenti ile birlikte oyuna yeni 3 kızılderi ulusu ek edildi. Daha ardından ikinci eklenti paketi ise, 23 Ekim 2007’de yayınlandı. Bu paketle ise oyuna toplam 3 adet Asya medeniyeti ek edildi.

Oyunun bu sürümünde, Black Ailesi’nin, Circle Of Ossus (Ossus Şövalyeleri) yapan bulunduğu mücadeler anlatılmaktadır.

İlk kısım olan Kan’da St. Jean Şövalyeleri’nin evvel Osmanlı İmparatorluğu ve Amerika Kıtası’nda Circle Of Ossus ile olan mücadelesini anlatmaktadır.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlendi *